A fogkefe helyes tisztításának fontossága
A jó szájhigiénia nem csak a napi háromszori – vagy minden étkezés utáni – fogmosásról szól. A fogkefénk és a fürdőszobai szokásaink szintén fontos szerepet játszanak az egészséges száj fenntartásában. A fogkefét nagy tisztelettel kell kezelni, mivel baktériumok forrása lehet, beleértve a bélbaktériumokat és a székletbaktériumokat.
A szájüreg több száz különböző mikroorganizmusnak ad otthont, amelyek véletlenül átkerülhetnek a fogkefére, főleg, ha arra gondolunk, hogy a legtöbb fogkefét a WC-ben szokták tárolni.
A WC-től a keféig
A főként a belekben előforduló bélbaktériumok átkerülhetnek a fogkefére, utána pedig egyenesen a szájba. Ez akkor fordul elő, ha az illető a WC-használat után nem mos kezet, mielőtt a fogkeféhez nyúlna. A helytelen kézmosás hasonló eredményekkel járhat, ezért fontos a szappan használata. Nem véletlen, hogy néhány szülő azzal szokott viccelődni, hogy kézmosásnál nem a baktériumokat itatjuk, hanem a szappannal eltávolítjuk őket. Mennyire igazuk van!
Tisztítsuk meg a tisztítóeszközt
Az ABC Familia tanácsaival összhangban a jó szájhigiénia biztosítása érdekében – és annak megakadályozása érdekében, hogy mikroorganizmusok kerüljenek a szájba – ajánlott a fogkefét minden fogmosás után alaposan kiöblíteni ivóvízzel. Ez eltávolítja a fogkrém és a sörték közé szorult ételek nyomait. Azt is kimutatták, hogy ez a mozdulat csökkenti a fogkefén elszaporodó baktériumok szintjét. Itt kivételesen nem kell szappannal nekiesnünk, de az alapos öblítést mindig tartsuk szem előtt.
A fogkeféknek azonban, bármilyen jól ápoltak is, van egy szavatossági idejük, amely három-négy hónap szokott lenni, esetleg az a pont, amikor a sörték megkopnak. Amikor az egyik előbb bekövetkezik, akkor jöhet a csere ideje. Fontos megjegyezni, hogy amennyiben az illető beteg volt, akkor célszerű a kefét lecserélni, amint felépült.
Utolsó tippként jegyezzük meg, hogy soha nem szabad megosztani a fogkefénket másokkal, még akkor sem, ha családon belül vagyunk. Továbbá sokat tehetünk a prevenció érdekében, ha a feherdental.hu fogkő eltávolítás kezelését évente kétszer igénybe vesszük.
További bejegyzések
Milyen szempontok alapján válasszunk családi medencét az udvarba?
Megjött a tavasz, sokan pedig már a nyári élményeket tervezgetik. És mi is lenne jobb nyári program, mint a pancsolás, amit akár a saját kertünkben is megtehetünk. A saját családi medence már egyáltalán nem ritka,
A rossz tartás következményei, és javításának lehetőségei?
Biztos, hogy gyerekkorában mindenkinek mondták a szülei, hogy húzza ki magát, ne görnyedjen, mert rossz lesz a tartása. Felnőttként már nem szól ránk senki, és akarva-akaratlan görnyedünk a széken ülve vagy épp a mobilunkat nyomkodva.
Kell bidé egy fürdőszobába?
A bidé kérdése a mai napig vitás kérdés, hogy kell-e ilyen egy otthoni fürdőszobába. Sokan azt sem tudják mi az, másik tudják, de feleslegesnek tartják. Ennek ellenére hazánkban is sok helyen láthatunk bidét a fürdőben.